Mé jógové vzdělání  

Stále doplňuji a prohlubuji...

​začalo to vlastní praxí ...

2021/22 - POWER YOGA Akademie Václava Krejčíka v Praze, jsem absolvovala 200 RYT a získala mezinárodní certifikát se specializací hatha a powerjóga akreditovaný od YOGA Alliance.

2022- certifikát o absolvování semináře - jóga pro zdravá záda -Yoga4everybody - Tereza Katolická

workshopy a semináře 2022 - Dalibor Štědronský (technika dýchání,předklony), Zuzka Klingrová (tantra, jóga ájurvéda), Lenka Minarik (záklony a zdravá mobilita, stojky na předloktí, stabilita ve flexibilitě kyčlí) a jinými zkušenými lektory jógy

2023 - certifikát o absolvování nadstavbového vzdělání pro lektory jógy - Jóga pro zdravá záda - Power Yoga Akademie 50 HOD -  MUDr. Aneta S. Králová

Worskshopy a semináře 2023 - Dalibor Štědronský (technika záklonů, příprava na stoj na hlavě)

Největšími učitely a měli by být každému z nás, jsou mi mé tělo a má vlastní praxe.. tedy "můj vlastní prožitek" 


Má cesta k józe 

Nikdy jsem nebyla sportovní typ. Ve škole jsem byla osvobozena z tělocviku, ze zdravotních důvodů. Na střední škole bylo mým úkolem zpracovat o ajurvédě a józe referát, a to bylo semínko zasazené v hlavě, z kterého po letech vyrostl silný strom, o který se nyní mohu ve svém životě pevně opřít.

Při výchově mého prvního syna v roce 2011 jsem si na jógu vzpomněla, původně pouze se záměrem hýbat se. Považovala jsem ji jako sport, kde se povaluje na podložce.. (pletla jsem se :-)) po pár lekcích s nahrávkou jógy, tenkrát na DVD, jsem svou praxi opět na čas opustila. Při druhé mateřské jsem si koupila novou podložku, legíny a opět jsem si nahrávku pustila, tentokrát už na youtube, stále tomu ale chyběla pravidelnost a zpětná vazba, zda něco nedělám špatně.

Jednoho dne, když jsem vařila špagety se svým ročním synem, jsem zhodnotila, že mám chvíli čas, než se uvaří maso v omáčce a rozhodla jsem se rozložit podložku před televizi se záměrem si zacvičit. Ulehla jsem na ni a čekala, než se přehrají reklamy, naposledy jsem se ohlédla na mého syna, usmála se... On, který si hrál s lisem na česnek, ho po mě nadšeně hodil a protože má dobrou mušku, trefil se mi přímo do mých předních zubů. Tenkrát jsem svoji domácí jógovou praxi nedokončila a vlastně ani nezačala..

Zuby mám spravené, ale to byl ten moment, kdy jsem věděla, že pro mě bude lepší a také bezpečnější cvičit pod dohledem.

Našla jsem si v blízkosti jógové studio a sebrala odvahu jít na svojí první vedenou hodinu lektorem. Čas strávený sama se sebou a zároveň s ostatními na lekci, jsem si zamilovala natolik, že mě jóga naprosto pohltila. Získaná kondice, zlepšení zdravotních problémů a nalezený klid po hektických dnech ženy na mateřské dovolené bylo hlavním benefitem pro tehdejší udržení mé praxe.

Postupně jsem se začala zajímat o jednotlivé ásany, sestavování sekvencí a historii jógy. Hledala jsem zdroje, kde se dozvím víc na toto téma. Dalším krokem bylo studium na POWER YOGA Akademii v Praze, kde jsem absolvovala 200 RYT a získala mezinárodní certifikát se specializací hatha a powerjóga akreditovaný od YOGA Alliance. Nyní je to přibližně 7 let co praktikuji intenzivněji jógu a stále v ní objevuji další benefity. Mám radost, že mohu předávat svoji lásku k józe a ráda vám budu pomáhat na vaší jógové cestě.


Sleduj mě na instagramu nebo mě kontaktuj

Ráda Ti pomůžu a poradím na tvé cestě jógy ..


Instagram:
@jana.machackova.joga

E-mail : jana.machackova.joga@gmail.com

Ráda s tebou budu sdílet #můjvlastníprožitek